top of page

Pilates Reformer

Pilates Reformer je jedna z najpopulárnejších pomôcok využívaných a navrhnutých pre cvičenie pilates, ktorý bol navrhnutý Josephom H. Pilatesom. Tento stroj pozostáva z pohyblivej plošiny v spojení s pružinami rôznych záťaží. Umožňuje Vám maximálne zefektívniť Váš tréning. Vďaka pružínám, ktoré vytvárajú odpor postupne, svalstvo dostáva potrebnú dĺžku a silu zároveň. Pri cvičení na Reformeri Vaše telo získa potrebnú silu, flexibilitu, stabilitu, správne držanie tela a zlepšenie dýchacích návykov. 

Joseph Pilates vyvinul viac ako 100 rôznych pohybov, ktoré môžu byť modifikované v závislosti od schopností klienta až po úroveň fitness. 

DSC_3148.jpg
verča5.jpg

Pilates Spine Corrector a Step Barrel 

Pomôcky sa používajú na zvýšenie sily a pružnosti chrbtice v predklonoch, záklonoch, úklonoch a rotáciach. Spine Corrector je skvelý doplnok k cvičeniu pilates na podložkách. Prináša spestrenie, zvyšuje náročnosť a efektivitu cvičenia na podložkách. Môže sa využívať v kombinácií s inými pilates strojmi (Reformer, Cadillac a Springboard). Je taktiež vhodný pre klientov so skoliotickým držaním chrbtice alebo inou svalovou nerovnováhou.

Springboard

Cvičenie na strojoch Springboard sa stáva v porovnaní s cvičením na podložke preciznejším. Klient dostáva možnosť dosiahnutia zlepšenia techniky a lepšieho pochopenia  hlavných princípov jednotlivých pozícií. Vďaka tzv. "spolupráci človeka a stroja" dochádza k efektívnemu zapojeniu a posilneniu hlboko uložených svalov. To so sebou prináša mnohé benefity - formovanie postavy, ploché a funkčné brušné svalstvo, lepšiu flexibilitu i stabilitu...

verča4.jpg
verča2.jpg

The Pilates Chair

Wunda chair je ďalšia z rady špeciálnych pilates pomôcok. Pilates Stolička, nazývaná Pilates Wunda Chair je jednoduchý kus vybavenia pozostávajúci zo sedadla a sklopných nožných pedálov, ku ktorým sa pripájajú pružiny. Na stoličke je možné sedieť, ležať alebo stáť a stláčať pedál rukami, či nohami. Na stoličke je viac ako 25 rôznych cvičebných kategórií zameraných na silu stredu (CORE), silu nôh, stabilitu ramenného pletenca a mobilitu. Stolička je určená pre začiatočníkov aj pokročilých, ktorým poslúži ako výborný doplnok pre zefektívnenie cvičenia.

bottom of page